Fotografui svarbu žinoti, kokie yra dažniausi skaitmeninių fotoaparatų gedimai ir kaip jų išvengti. Jei nesate susipažinę su šiomis problemomis, galite gauti daugybę netinkamų naudoti nuotraukų! Šiame tinklaraščio įraše aptarsime 10 dažniausiai pasitaikančių skaitmeninių fotoaparatų gedimų ir kaip juos pašalinti.

  1. Neryškios nuotraukos: Daugelis fotografų patiria neryškias nuotraukas dėl fotoaparato drebėjimo arba neteisingo fokusavimo. Norėdami išvengti šios problemos, įsitikinkite, kad naudojate stabilų fotografavimo paviršių, ir prieš kiekvieną nuotrauką patikrinkite fokusavimą.
  2. Blogas baltos spalvos balansas: Dėl neteisingų baltos spalvos balanso nustatymų spalvos nuotraukose gali atrodyti nesubalansuotos. Norėdami išgauti geriausias spalvas, naudokite iš anksto nustatytą baltos spalvos balanso nustatymą arba rankiniu būdu pritaikykite nustatymus savo aplinkai.
  3. Mirę pikseliai: Dėl negyvų skaitmeninių fotoaparatų jutiklių pikselių nuotraukose gali atsirasti didelių juodų dėmių arba dryžių. Norėdami išspręsti šią problemą, naudokite pikselių atvaizdavimo įrankį, kad nuotraukose rastumėte ir pakeistumėte negyvus pikselius.
  4. Jutiklio dulkės: Skaitmeniniai jutikliai yra labai jautrūs, todėl juos gali lengvai paveikti dulkės, purvas ar kitos dalelės. Kad išvengtumėte šios problemos, prieš fotografuodami naudokite pūtimo lemputę, kad nuo jutiklio švelniai pašalintumėte visas šiukšles.
  5. Prasta ekspozicija: Skaitmeniniai fotoaparatai dažnai susiduria su per daug arba per mažai eksponuotomis nuotraukomis. Norėdami užtikrinti, kad nuotraukos būtų tinkamai eksponuotos, naudokite histogramos ir ekspozicijos kompensavimo nustatymus.
  6. Juostos: Tai dažna JPEG suspaudimo sukelta problema, todėl juostos gali būti matomos nuotraukose kaip dryžuoti raštai. Kad išvengtumėte šios problemos, fotografuokite RAW formatu arba prieš išsaugodami vaizdą nustatykite aukštesnio suspaudimo lygio vaizdo kokybės nustatymus.
  7. Automatinio fokusavimo problemos: Automatinis fokusavimas gali būti ir palaima, ir prakeiksmas. Jei jis veikia netinkamai, naudokite rankinį fokusavimą, kad užtikrintumėte ryškius kadrus.
  8. Lėtas automatinis fokusavimas: Jei fotoaparatui sunku užfiksuoti objektą, pabandykite padidinti automatinio fokusavimo sritį ir naudoti išorinį fokusavimo jungiklį, kad fotografuojant esant prastam apšvietimui būtų galima tiksliau valdyti.
  9. Triukšmas: Skaitmeninis triukšmas sukelia grūdėtą nuotraukų tekstūrą, kuri gali atsirasti dėl įvairių priežasčių – nuo netinkamų ekspozicijos nustatymų iki didelio ISO lygio. Norėdami kovoti su šia problema, naudokite triukšmo mažinimo filtrą arba fotografuokite naudodami mažesnį ISO lygį.
  10. Karšti taškai: Karšti pikseliai – tai ryškios dėmės, atsirandančios vaizde dėl sugedusio jutiklio elemento. Norėdami atsikratyti šių karštųjų pikselių, naudokite tamsaus kadro atėmimo įrankį arba fotografuokite RAW režimu.

Skirdami laiko susipažinti su skaitmeninių fotoaparatų gedimais ir jų prevencijos būdais, galite negaišti laiko taisydami netinkamas nuotraukas ir sutelkti dėmesį į nuostabių kadrų darymą!