Fotografuojant fotoaparatas yra svarbus įrankis. Tačiau rinkoje yra tiek daug skirtingų modelių, kad gali būti sunku nuspręsti, kuris iš jų jums tinka. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime 10 veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti perkant fotoaparatą. Atsižvelgdami į šiuos dalykus, galėsite rasti savo poreikius puikiai atitinkantį fotoaparatą!

  1. Dydis ir svoris: Priklausomai nuo to, kokio tipo fotografija planuojate užsiimti, fotoaparato dydis ir svoris gali būti svarbus veiksnys. Jei planuojate fotografuoti keliaudami ar užsiimdami kita veikla, geriausiai tiks mažesnis ir lengvesnis fotoaparatas. Kita vertus, jei daugiau fotografuojate stacionariai, idealiai gali tikti didesnis ir sunkesnis fotoaparatas.
  2. Jutiklio dydis: Nuo skaitmeninio fotoaparato jutiklio dydžio priklauso, kiek šviesos fotoaparatas gali užfiksuoti. Paprastai kalbant, didesni jutikliai užtikrins geresnės kokybės vaizdus.
  3. Megapikseliai: Tai reiškia jutiklio pikselių skaičių, taigi ir detalių, kurias galima užfiksuoti vaizde, kiekį. Paprastai kalbant, didesnio megapikselių skaičiaus fotoaparatai sukuria geresnius vaizdus, nors yra tam tikras mažėjančios grąžos taškas, kai daugiau megapikselių nedaro didelio skirtumo.
  4. Objektyvas: objektyvas yra viena svarbiausių savybių, į kurią reikia atsižvelgti perkant fotoaparatą. Skirtingi objektyvai pasižymi skirtingomis funkcijomis ir galimybėmis, todėl svarbu rasti tokį, kuris atitiktų jūsų poreikius.
  5. Kaina: Kaina: Akivaizdu, kad kaina yra svarbus veiksnys perkant fotoaparatą. Būtinai atsižvelkite ne tik į fotoaparato korpuso, bet ir į priedų, pavyzdžiui, objektyvų ir kitos įrangos, kurios jums gali prireikti, kainą.
  6. Automatinis fokusavimas: Automatinis fokusavimas – tai funkcija, kuri yra daugumoje skaitmeninių fotoaparatų. Ji leidžia fotoaparatui automatiškai sufokusuoti tai, ką fotografuojate, todėl lengviau greitai padaryti nuotraukas.
  7. Vaizdo stabilizavimas: Tai kai kuriuose fotoaparatuose esanti funkcija, padedanti sumažinti drebėjimo ar judėjimo poveikį fotografuojant. Jei planuojate fotografuoti prasto apšvietimo sąlygomis arba ilgai eksponuojant, vaizdo stabilizavimas gali būti labai naudingas.
  8. Akumuliatoriaus veikimo laikas: Įvairių fotoaparatų akumuliatoriaus veikimo trukmė skiriasi, todėl prieš pirkdami būtinai patikrinkite gamintojo specifikacijas. Nenorite, kad jums tektų naudotis fotoaparatu, kurio akumuliatoriaus veikimo laikas trumpas ir dėl kurio negalėsite fotografuoti pusę dienos.
  9. Vaizdo įrašymas: Jei fotoaparatu planuojate įrašinėti vaizdo įrašus, būtinai rinkitės tokį, kuris turi aukštos kokybės vaizdo įrašymo galimybes.
  10. Prekės ženklas ir kokybė: Prieš įsigydami fotoaparatą būtinai pasidomėkite gamintojo reputacija. Tai padės užtikrinti, kad už savo pinigus įsigysite geriausią fotoaparatą.

Atsižvelgę į šiuos 10 veiksnių, turėtumėte rasti tobulą fotoaparatą savo poreikiams! Sėkmingo fotografavimo!