real backlit dust particles with real lens flare.

Ant objektyvo esančios dulkės gali sukelti įvairių problemų. Dėl jų nuotraukos gali atrodyti neryškios, be to, jos gali būti ne tokios spalvingos. Šiame tinklaraščio įraše pateiksime išsamią instrukciją, kaip žingsnis po žingsnio atsikratyti dulkių nuo objektyvo. Atlikite šiuos veiksmus ir galėsite išlaikyti savo objektyvą švarų ir skaidrų!

  1. Pradėkite nuo fotoaparato išjungimo ir objektyvo nuėmimo nuo korpuso. Jei naudojate DSLR, prieš tai būtinai nuspauskite objektyvo atleidimo mygtuką.
  2. Apžiūrėkite objektyvą ir pažiūrėkite, ar ant jo nėra dulkių ar nešvarumų. Gali prireikti naudoti didinamąjį stiklą, kad gerai įsižiūrėtumėte.
  3. Jei radote purvo ar dulkių, paimkite minkštą šluostę ir švelniai nuvalykite daleles. Nenaudokite nieko abrazyvinio, nes tai gali pažeisti objektyvo dangą.
  4. Nuvalę nešvarumus ir dulkes, aplink objektyvą galite papūsti suspausto oro, kad įsitikintumėte, jog visos dalelės pašalintos.
  5. Uždėkite objektyvą atgal ant fotoaparato korpuso ir įjunkite jį, kad įsitikintumėte, jog viskas švaru ir skaidru. Turėtumėte pastebėti, kad nuotraukų kokybė labai pagerėjo!

Štai jums ir paprastas žingsnis po žingsnio vadovas, kaip atsikratyti dulkių nuo objektyvo! Pasirūpinkite, kad jūsų objektyvas būtų švarus ir skaidrus, ir galėsite daryti daug geresnes nuotraukas. Mėgaukitės!