Camera isolated on white background. Watercolor hand drawn illustration

Keliaujant su fotoaparatu, yra keletas svarbių dalykų, kuriuos reikia žinoti, kad užtikrintumėte jo saugumą. Nepriklausomai nuo to, ar esate profesionalus fotografas, ar tik mėgėjas, štai keletas patarimų, kaip tinkamai supakuoti savo fotoaparatą ir užtikrinti jo saugumą kelionių metu.

Pasirinkite tinkamą laikymo dėklą

Pirmas žingsnis supakuojant fotoaparatą yra pasirinkti tinkamą laikymo dėklą. Jis turėtų būti patvarus, vandeniui atsparus ir pakankamai didelis, kad tilptų fotoaparatas, objektyvai ir kiti priedai. Dėklas turėtų turėti kišenes smulkmenoms, pvz., atminties kortelėms ir baterijoms. Taip pat svarbu, kad dėklas būtų minkštas viduje, kad apsaugotų jūsų įrangą nuo smūgių.

Naudokite burbulinę plėvelę ar kitą apsaugą

Norėdami papildomai apsaugoti savo fotoaparatą, galite naudoti burbulinę plėvelę ar kitą panašią medžiagą. Apvyniokite ją aplink fotoaparatą ir objektyvus, kad apsaugotumėte juos nuo smūgių. Taip pat galite naudoti šią medžiagą, kad užpildytumėte tuščią vietą tarp įrangos ir dėklo, kad niekas nesitabaluotų ir nesidaužytų tarpusavyje.

Atskirkite objektyvus

Jei turite keičiamus objektyvus, geriausia juos laikyti atskirai nuo korpuso. Dauguma fotoaparato dėklų turi atskiras kišenes objektyvams, kurios yra minkštos viduje, kad apsaugotų objektyvus nuo subraižymų. Nepamirškite uždėti dangtelio ant objektyvo priekio ir galo, kad apsaugotumėte jį nuo dulkių ir smulkių dalelių.

Atsargiai laikykite atminties korteles ir baterijas

Atminties korteles ir baterijos taip pat turėtų būti laikomos saugioje vietoje. Daugelis dėklų turi specialias kišenes šiems priedams. Niekada nepalikite jų laisvai gulint, nes jos gali būti lengvai pamestos arba pažeistos.

Skrydžiuose naudokite kaip rankinį bagažą

Jei keliaujate lėktuvu, geriausia fotoaparatą laikyti skrydžio rankiniame bagaže. Įstatymai dėl skrydžio rankinio bagažo gali skirtis tarp skirtingų avialinijų, todėl patikrinkite jų taisykles iš anksto. Tačiau dauguma leidžia nešioti fotoaparatus kaip rankinį bagažą. Tai užtikrina, kad jūsų brangi įranga nebus smarkiai mėtyta arba palikta šaltame bagažo skyriuje.

Svarbiausia prisiminti, kad jūsų fotoaparatas yra brangi investicija, todėl verta skirti laiko ir pastangų, kad jį tinkamai supakuotumėte ir užtikrintumėte jo saugumą keliaujant. Su šiais patarimais turėtumėte būti pasirengę savo kitai nuotykiui su fotoaparatu!